WhatsApp Destek

Dost sohbetlerinde hepimiz “hiç unutmam buralar o zaman hep tarlaydı!” sözüyle mutlaka karşılaşırız. Sözün devamıysa her zaman “ah o zaman buradan bir arsa alacaktık ki…” şeklinde keşke cümleleriyle devam eder gider…

İşte O zaman Bu Zaman!

Sonradan keşke dememek için birikimlerinizi yatırıma çevirmek istiyorsunuz ve doğru yatırım araçlarını araştırıyorsunuz. O zaman size “Ankara'da Nereden Arsa Alınır?” isimli bu yazımızı sonuna kadar dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

Arsa En Karlı Yatırım Aracıdır

Yatırımınızın size en yüksek karı sağlaması için henüz değerini almamış ve zamanla değerlenecek araçları seçmelisiniz. Döviz ve altın yatırımlarınız kısa vadede size sadece enflasyon oranında kar getirecektir. Fakat gayrimenkul yatırımları %10.000’lere varan kar oranları sağlayabilmektedir. Yapılan tüm araştırmalar ve istatistikler gösteriyor ki, zamana yayılmış yatırım araçları arasında en yüksek karı arsa yatırımları getirmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; arsa yatırımlarını doğru yerde değerlendirmeyi başarabilmektedir.

Ankara’da Nereden Arsa Alınır?

En karlı yatırım yolunun arsa yatırımları olduğu önde gelen yatırım uzmanlarının fikir birliğine vardığı bir görüştür. Fakat bu her arsa yatırımının size çok yüksek karlar getireceği anlamına gelmemektedir. Yatırım uzmanları arsa yatırımlarının ancak doğru yere karar verildiğinde yüksek kar oranı sağlayacağını aksi halde diğer yatırım araçlarıyla aynı oranda getiri sağlayacağını belirtmektedir. Peki Ankara’da nereden arsa alınır?

Unutmayın! En karlı gayrimenkul yatırımı arsadır. Arsa yatırımlarınız asla size kaybettirmez! Peki Ankara'da nereden arsa alınır? Ankara'da en çok kazandıracak bölgeler hangileridir?

Ülkemizin son zamanlarda göstermiş olduğu ekonomik gelişim, inşaat sektörüne büyüme ivmesi kazandırmıştır. İnşaat sektöründeki büyüme gayrimenkul yatırımlarını en çok getiri sağlayan yatırım aracı haline getirmiştir. Büyüyen ve tekrar yapılandırılan şehirlerle her geçen gün yeni yerleşim alanları ihtiyacı artmaktadır. İşte bu noktada şehrin gelişecek yerlerini iyi analiz edebilmek size çok yüksek oranda kar sağlayacaktır.

Ankara'da Nereden Arsa Alınır?

Ankara’nın Yeni Gözdesi Ankara’nın Kuzeyi

Unutmayın ki, değerine ulaşmış bölgeler size sadece enflasyon oranında bir kar sağlayacaktır. Arsa yatırımlarınızdan en yüksek getiriyi bekliyorsanız şehrin gelişmiş yerlerine değil gelişmekte olan bölgelerine yatırım yapmalısınız. Ankara’nın önümüzdeki dönemde en çok gelişmesi beklenen bölgesi Ankara’nın kuzeyinde yer alan bölgelerdir.

Şehirler her zaman havalimanının olduğu yöne doğru gelişmektedir. Fakat Ankara’nın havalimanına doğru giden bölgesi olan kuzey yönü çok yakın bir zamana kadar gecekondularla çevrili atıl bir bölge olmaktan öteye geçememiştir. Son yıllarda gecekonduların temizlenmesi ve Kuzey Ankara’ya modern bir kentin kurulmasıyla bu algı hızla değişmekte, Ankara’nın kuzeyi yeni bir cazibe merkezi haline gelmektedir.

Neden Ankara’nın Kuzeyinden Arsa Almalıyım?

  • Ankara’nın kuzeyi henüz değerini almamış bakir bir bölgedir,
  • Ankara’nın kuzeyinde yer alan Çubuk bölgesinde 1/5000’lik imar planı son aşamaya gelmiştir ve yakın bir zamanda tamamlanması beklenmektedir,
  • Merkez-Havalimanı metro projesinin inşaatına kısa bir süre sonra başlanacaktır,
  • Türkiye’nin en büyük üniversite kampüsü projesi olan 60.000 öğrenci kapasiteli "Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Kampüsü" inşaatı bu bölgede başlamış, ilk etap tamamlanmıştır,
  • 450 Oto galerisini içerisinde barındıran Türkiye’nin en büyük otomobil alım satım merkezi "Otonomi" bu bölgede açılmıştır,
  • Türkiye’nin en büyük "Uluslararası Fuar Alanı" inşaatı bu bölgede başlamıştır.

Ankara’nın yıllardır ihmal edilmiş bölgesi olan kuzey yönü bu ve benzeri birçok projeyle canlanmakta, hak ettiği değeri her geçen gün biraz daha kazanmakta, yatırımcısına da kazandırmaktadır.

Siz de arsa yatırımı yapmak istiyorsanız Ankara’nın kuzey yönü en doğru adreslerden birisi. Aklınıza takılan her türlü soruyu uzman yatırım ekibimize sorabilirsiniz.

Osman Balbay
Saygı Gayrimenkul
Yatırım Uzmanı

Sorular


Ankarada Nereden Arsa Alınır? Hasan Öztürk 9.02.2020
Çok güzel bir yazı öncelikle teşekkür ederim. Ankara'da arsa yatırımı yapmak istiyorum fakat bir türlü karar veremiyorum. Ankara'nın kuzeyi özellikle Çubuk bölgesi çok dikkatimi çekiyor ama emin olamıyorum bir türlü. Yıldırım Beyazıt Üniversitei kampüsü tamamlandı mı? Sonuçta 60.000 öğrenciden bahsediliyor. Mutlaka bölgeye değer katacaktır. Cevabınızı bekliyorum teşekkür ederim.
Cevap Osman Balbay - Yatırım Uzmanı 9.02.2020

Merhaba Hasan bey, ilginize teşekkür ederiz. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi kampüsünün ilk etabı tamamlanmış, 6.000 öğrenci bu lokasyonda öğrenim görmeye başlamıştır. Çubuk konusunda sizinle aynı fikirdeyim önümüzdeki dönemde Ankara'nın en gelişecek bölgelerinden birisi, yatırımcısına da büyük bir oranda kar sağlayacaktır diye düşünüyorum.

 

5
 
23579 kez görüntülendi